obr

OBLIČEJOVÁ JÓGA pro mě znamená nejen cestu, jak si přírodní cestou udržovat mladistvou a svěží pleť, jak posílit zkrácené nebo ochablé svaly nebo uvolnit napětí v obličeji, ale je pro mě i životním stylem. 

Obličejovou jógu jsem objevila před několika lety a úplně jsem se do ní zamilovala. Ze začátku jsem si říkala, že to bude fajn cvičení na omlazení obličeje se srandovními grimasami.. Ukázalo se ale, že může být nejen přírodní cestou, jak si zachovat mladistvý a svěží vzhled, ale umí i léčit.

Zhruba před 2 lety jsem se jednoho dne probudila a nemohla otevřít pusu. Strašně mě bolela čelist. Začalo kolečko po doktorech, kdy každý z nich měl svou vlastní diagnózu a na ní samozřejmě i ty nejlepší léky, které se mi nechtělo brát, když vlastně nevěděly, co mi je.

Až jsem se jednoho dne dostala k fyzioterapeutce, která se specializuje na ústní dutinu.

A její závěr byl dost překvapivý. „Máte přetížené svaly kolem čelisti a čelistního kloubu. Nemáte nějaký stres, napětí?“. Říkala jsem si, že ani ne, ale pak jsem si vzpomněla na to, jak jsem poslední dny chodila spát pozdě v noci, protože jsem dodělávala resty v práci, vyráběla vánoční dárky pro rodinu,…. Nedostatek spánku, nepohoda, stres, jestli to vše stihnu, se projevilo tím, že jsem tu trošku spánku spala v ukrutné křeči, možná i se zaťatými zuby a ty svaly prostě dostaly pořádně zabrat. Slečna mi svaly uvolnila a promasírovala.

Přidala jsem k tomu ještě cviky Obličejové jógy na čelist a tváře a jupíííí…do pár týdnů byla bolest pryč!

Pro mě představuje Obličejová jóga jemný a přirozený způsob, jak navrátit ženám do obličeje svěžest a jiskru, zpevnit kontury obličeje, zbavit se povadlých víček, povislých tváří nebo třeba dvojité brady….a díky tomu získat nové sebevědomí nejen při pohledu do zrcadla, ale také z toho, jak jejich změnu vnímá jejich okolí.

Těší mě předávat ženám něco, o čem vím, že funguje, pomáhá a přináší skvělý pocit z toho, jak září a rozkvétají. 

 

Mým velkým vzorem a učitelkou je zakladatelka obličejové jógy FUMIKO TAKATSU a její koncept Face Yoga Method.

PRO KOHO JE OBLIČEJOVÁ JÓGA VHODNÁ?

Obličejová jóga je vhodná pro téměř KAŽDOU ŽENU JAKÉHOKOLIV VĚKU. Nikdy není příliš brzy nebo pozdě začít cvičit obličejovou jógu a má svůj význam i když je vám ani ne třicet let nebo máte kolem šedesátky.

Obličejová jóga je pro ženy, které

chtějí zjemnit nebo úplně odstranit vrásky ve tváři na krku, ať už se jedná o první projevy stárnutí nebo vrásky dlouhodobější, 

chtějí umět rozpoznat a uvolnit napětí a ztuhlost ve tváři, uvolnit toto napětí a ulevit tak od bolesti nebo jiného nepříjemného pocitu

chtějí posílit a vytvarovat svaly na tváři a na krku, a tím získat pevnější, mladistvější vzhled

se chtějí zbavit například pytlů pod očima, povadlých horních víček nebo dvojité brady

chtějí vyživit, omladit a rozzářit svůj obličej

věnovat pár minut denně sobě sama a podpořit tak nejen zdravější vzhled obličeje

PROČ CVIČIT PRÁVĚ SE MNOU?

Vše, co vám předávám, co vám ukazuji,  jsem vyzkoušela i sama na sobě a vím, že funguje.

Učila jsem se od jedné z nejlepších – Fumiko Takatsu a čerpala od ní její neskutečné know-how.

Záleží mi na vašem úspěchu, abyste docílili chtěných výsledků a proto kladu veký důraz na důkladné vysvětlení cviků, jejich správné provedení a upozorňuji na to, jak se vyvarovat nechtěných chyb.

Snažím se vás nabíjet pozitivní energií, chci, abyste měli radost z toho co děláte a abyste u toho setrvali, a radovali se ze chtěných výsledků. 

Chci s vámi spolupracovat dlouhodobě, upřímně  mě zajímá, jaké jsou vaše zkušenosti se cvičením, co se vám daří nebo nedaří a jestli vidíte a cítíte výsledky svého snažení – proto po kurzu ráda pokračuju formou individuální spolupráce.

S radostí vám pomůžu i se správnou péčí o vaši pleť, tělo i mysl, aby vaše výsledky byly co nejlepší.

KAM DÁL PRO VÍCE INFORMACÍ?