OBLIČEJOVÁ JÓGA pro mně znamená nejen cestu, jak udržovat přírodní cestou mladisvou a svěží pleť, ale i terapii zkrácených nebo ochablých svalů v obličeji.

 

Narazila jsem na ni před několika lety a moc se mi zalíbila. Ze začátku jsem si říkala, že to bude fajn cvičení na omlazení obličeje se srandovními grimasami.. Obličejová jóga mi ale ukázala, že může být nejen přírodní cestou, jak si zachovat mladistvý a svěží vzhled, ale umí i léčit.

 

Zhruba před rokem jsem se jednoho dne probudila a nemohla otevřít pusu. Strašně mě bolela čelist. Začalo kolečko po doktorech, kdy každý z nich měl svou vlastní diagnózu a na ní samozřejmě i ty nejlepší léky, které se mi nechtělo brát.

Až jsem se jednoho dne dostala k fyzioterapeutce, která se specializuje na ústní dutinu.

A její závěr byl dost překvapivý. “Máte natažené svaly kolem čelisti a čelistního kloubu. Nemáte nějaký stres, vypětí?”. Říkala jsem si, že ani ne, ale pak jsem si vzpomněla na to, jak jsem poslední dny chodila spát pozdě v noci, protože jsem dodělávala resty v práci, vyráběla vánoční dárky pro rodinu,…. Nedostatek spánku, nepohoda, stres, jestli to vše stihnu, se projevilo tím, že jsem tu trošku spánku spala v ukrutné křeči, možná i ze zaťatými zubami a ty svaly prostě dostaly pořádně zabrat.

Zkusila jsem tedy pořádně cvičit cviky Obličejové jógy na čelist a tváře a jupíííí…do pár týdnů byla bolest pryč!

 

Pro mně představuje Obličejová jóga jemný a přirozený způsob, jak navrátit ženám do obličeje svěžest a jiskru, které jim udělají radost a přinesou skvělý pocit z toho, jak září a rozkvétají.