obr

CO JE HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE?

Hormonální jógová terapie nebo také Hormonální jóga je přirozenou terapií, která byla vytvořena pro ženy všech věkových kategorií s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou. Výsledky jsou podložené vědeckou studií.

 

Tato nerovnováha je spojená s určitými symptomy, které trápí téměř každou ženu. Díky tomu, že Hormonální jóga vyrovnává – zvyšuje hladinu hormonů, nepříjemné projevy spojené se sníženou hladinou postupně mizí, až se i v některých případech úplně ztratí.

Tento neuvěřitelný účinek má Hormonální jóga proto, že se jedná o ucelenou  sestavu speciálních cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií.

Součástí jsou také antistresové dechové techniky a antistresové cviky, které vám pomohou se zklidnit v jakékoliv situaci. 

Autorkou Hormonální jógy je brazilka DINAH RODRIGUES (*1927), světově známá a uznávaná jogínka a terapeutka. Sestavu vytvářela přibližně 20 let a vše pečlivě konzultovala nejen s uznávanými jogíny, ale i s předními lékaři a terapeuty. Účinky cvičení a vliv Hormonální jógy pak ještě potvrdila v několika vědeckých studiích.

 

Hormonální jóga je omlazující technikou, která podpoří váš celkový zdravotní stav. Zvýší pružnost vašeho těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší vaši postavu, vlasy, nehty, posílí imunitu, štítnou žlázu. Prostě takový kouzelný elixír zdraví a mládí!

 

 

A tato dáma je toho opravdu důkazem!

Techniky používané v Hormonální jógové terapii

V Hormonální jógové terapii se využívá několik technik najednou. Jedná se o:

Jógové pozice, ať už statické nebo dynamické, které intenzivně masírují orgány v dutině břišní  (pro nás důležité vaječníky), štítnou žlázu, hypofýzu

Intenzivní dechové techniky, které ještě mnohem více podporují a zesilují účinek jógových pozic

Tibetské techniky práce s energií, které zesilují účinek jógových pozic a dechových technik  na žlázy, které tvoří ženské pohlavní hormony. Cvičením vytvořenou energii dle potřeby zadržíme a pak přesuneme tam, kde ji potřebujeme – př. k vaječníkům, štítné žláze,..atd.

Jóganidra, což je tzv. jógový spánek, neboli technika psychického odpočinku a regenerace na základě rotace mysli po těle, emocích…

Propojením těchto technik se zvyšuje účinek celého cvičení a výsledky jsou při pravidelném cvičení viditelné v relativně krátké době (při preventivním cvičení již během několika dní, při řešení konkrétního problému v řádu několika měsíců – záleží, co konkrétně řešíte a jak závažné to je).

KAM DÁL PRO VÍCE INFORMACÍ?