Náš obličej je to první, co každý vidí. Zrdcadlí se v něm, jak nám je, jak se cítíme, jestli jsme například dostatečně odpočívali, jak jsme spali nebo co jedli.

Je to jediná část našeho těla, kterou nikdy nezakryjeme. A přesto se jí tak málo vědomě věnujeme.

Obličejová jóga (Face yoga) pracuje na podobných principech jako jóga klasická, jen se věnuje vědomě obličeji a krku.

Je to přirozená neinvazivní metoda, díky které budete vypadat a cítit se mladší.

V obličeji a na krku máme okolo 60 svalů. Tyto svaly sice neustále pracují tím jak mluvíme, jíme, žvýkáme, smějeme se,…ale ruku na srdce, jak často se vědomě věnujeme práci těchto svalů, jak často pracujeme i s ostatními svaly na obličeji a krku?

Nejen věk a gravitace mění naši tvář, ale často i nesprávné nevědomé pohyby, nevědomé návyky, grimasy, které neustále opakujeme, vedou k nechtěným zbytečným vráskám. Co vidíte v zrdcadle, když se třeba smějete nebo něco vyprávíte?

Stárnutí neumíme zastavit, ale dokážeme ho výrazně zpomalit, a to právě vědomou péčí, pravidelným cvičením a uvědoměním si, co se děje v našem obličeji.

 

Co se děje s obličejem při cvičení obličejové jógy?

Vědomým pohybem svalů dochází k lepší cirkulaci krve. Tím se do obličeje dostane větší množství krve, které s sebou přináší více kyslíku a živiny se tím dostanou až k horní vrstvě vaší pokožky.  Ta je pak mnohem zářivější, jemnější a vy padá lépe.

Pokud máte v obličeji nějaké napětí, pak použití různých akupresurních technik nebo masáží toto napětí rozpustíte.

A tak jako je to při posilování jakékoliv jiné části těla, pokud budete pravidelně provádět cviky, pak i svaly v obličeji získají pevnost, tvar, krásně se vytvarují.

Co získáte cvičením obličejové jógy?

Stárnutí sice nezastavíme, ale správnou péčí nejen o svůj obličej, ale i celé tělo, cvičením obličejové jógy, správnou relaxací a výživou dokážeme jeho průběh výrazně zpomalit, zjemnit vrásky nebo i dokonce některé z nich úplně odstranit.

 

  1. Viditelné zlepšení pleti – bude zářivější, jemnější, vypadat lépe

  2. Zpevněné kontury tváře, větší symetrie obličeje – posílené svaly ve tváři krásně vyplní a podrží pokožku, vyhladí vrásky
  3. Rozjasněný otevřený pohled – povislá víčka ze zvednou, otevřou pohled
  4. Plnější růžovější rty bez povislých koutků – získají opět zdravý plnější vzhled a růžovou barvu
  5. Zbavíte se napětí v obličeji – pomocí akupresurních technik, masáží a cviků uvolníte stažené svaly
  6. Zvýší se vám sebevědomí – cvičení vám nejen posílí svaly v obličeji a zbaví vrásek, ale zlepší se vám i držení těla, chůze, celkovou vaší proměnu začne vnímat kromě vás i vaše okolí

Zaujala vás obličejová jóga? Chcete cvičit a získat tak mladistvější a zářivější pleť? Cítit se lépe?

Podívejte se na nabídku kurzů.

Chcete získat ještě více informací? Napište mi, s radostí vám vše vysvětlím, na vaše dotazy zodpovím.

jogaprokazdeho@gmail.com