obr

Jsem Eva. Eva, která šije. Trvalo mi dloooouho na to přijít, ale šití je můj DAR. Od úplného začátku mi šití jde tak nějak samo. Když šiju, vůbec nevnímám čas a když došiju, jsem nabitá energií.

Začala jsem šít, když byla moje divoženka malá – sem tam jsem jí spíchla tepláčky, něco zkrátila, zúžila apod. Pár let se stroj válel v komoře.

Pak najednou přišla ze dne na den myšlenka, že proč bych časem nemohla šít pro ženy? Upozorňuji, že nejsem vyučená švadlenka a nic jsem v tu dobu neuměla, takže nechápu, kde se nápad vzal.

Napsala jsem mezi kamarádky, že za materiál jim něco zkusím ušít. A najednou jsem se přistihla, jak šiju zavinovací mušelínové šaty a bolerko, trička z tencelu, malé černé z vizkózy, teplákové sukně a světe drž se, kabátek z proševu.

Tímto děkuji všem za důvěru. A všechno dopadlo kupodivu celkem dobře.

Pak ale přišla kamarádka, ať jí spíchnu velkou prostornou sukni, kterou bude moct nosit celý den – na zahrádku, doma, ven. Tak jsem zasedla a vznikla moje první kráska, pak druhá, třetí ….. a od té doby

jsou to prostě sukně. U těch mi buší srdce. Všechny, které ušiju, naprosto miluju a chtěla bych si je nechat.

Cítím, že to je ta cesta. Lněné sukně. Tencelové sukně. Podšité ozdobným lemem, s velkými praktickými kapsami, šité opravdu s láskou a na míru.

 

Pokud se vám líbí, co dělám, budu ráda, když mi napíšete na: